تبلیغات

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

خدمات وبلاگ نویسان جوان

تبلیغات پیامکی تبلیغات پیامکی مهندسی کشاورزی دانشگاه پیام نور واحد قشم - رییس اتحادیه آبزیان خوزستان خبر داد: قفل اجرایی نشدن مصوبه هیات دولت بر تولید میگو
مهندسی کشاورزی دانشگاه پیام نور واحد قشم
حفاظت از محیط زیست برای داشتن محیطی سالم
با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطب بده
جمعه 26 شهریور 1389

رییس اتحادیه آبزیان خوزستان خبر داد: قفل اجرایی نشدن مصوبه هیات دولت بر تولید میگو

جمعه 26 شهریور 1389

نوع مطلب :

خبرگزاری کشاورزی ایران

گروه: کشاورزی

بخشی از نقدینگی پرورش دهندگان را باید بانک پرداخت کند اما به دلیل بدهکار بودن آنها به سیستم بانکی، بانک نیز این نقدینگی را به آنها پرداخت نمی کند.

به گزارش ایانا از روابط عمومی سازمان شیلات ایران، در حالی پرورش دهندگان میگوی کشورمان از اجرایی نشدن مصوبه هیات دولت معترض بوده و با مشکلات موجود در این صنعت دست و پنجه نرم می کنند که چند روز پیش دکتر سیدامین الله تقوی سرپرست سازمان شیلات ایران در پاسخ به این سئوال که چرا مشکل نقدینگی پرورش دهندگان میگو برطرف نمی شود، ضمن تایید گفته پرورش دهندگان میگو مبنی بر نداشتن نقدینگی گفته بود: بخشی از نقدینگی پرورش دهندگان را باید بانک پرداخت کند اما به دلیل بدهکار بودن آنها به سیستم بانکی، بانک نیز این نقدینگی را به آنها پرداخت نمی کند به همین دلیل میزان سود بدیهی پرورش دهندگان بسیار زیاد شده و به حدود 100 میلیارد تومان رسیده است و ما به دنبال این هستیم که سود بدهی آنها پرداخت شود.

از سوی دیگر رییس اتحادیه آبزیان خوزستان با بیان اینکه انجام هر اقدامی در صنعت میگو منوط به اجرای مصوبه هیات دولت در استان هرمزگان مبنی بر بخشودگی متفرعات بدهیهای پرورش دهندگان میگو است.

وی افزود: در حال حاضر به دلیل اجرا نشدن این مصوبه تمام تولید میگو در کشور قفل شده و بدون اجرایی شدن این مصوبه حتی ایجاد صندوق ملی میگو نیز اثری نخواهد داشت چرا که در حال حاضر متفرعات بدهی پرورش دهندگان بسیار بیشتر از اصل بدهی شده است.

محمد معلم، با تاکید بر اینکه اجرایی نشدن مصوبه هیأت دولت مهمترین مشکل پرورش دهندگان میگو در کشورمان است، ادامه داد: اگر برخی مشکلات پرورش دهندگان مانند مصوبه هیات دولت در استان هرمزگان حل شود سطح تولید میگو بسیار بیشتر از میزان کنونی می شود.

وی ادامه داد: البته سالهاست به این باور رسیده ایم که نباید تنها در بخش پرورش میگو فعال باشیم و باید سایر آبزیان نظیر ماهیان دریایی را نیز وارد چرخه تولید کنیم تا چنانچه از جهت بیماری لکه سفید خساراتی به مزارع میگو وارد شود این خسارات از طریق تولیدات دیگر آبزیان جبران شود.

معلم تاکید کرد: اگر بتوانیم با تناژ بالا روی تولید آبزیان کار کنیم می توانیم نیاز پروتئینهای دریایی کشور را خود تامین کرده و ضمن قطع واردات در این بخش حتی وارد بحث صادرات نیز شویم ضمن اینکه می توانیم دانش این فعالیتها را پس از یک دوره بومی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: سال هاست با مکاتبات بسیاری که انجام داده ایم منتظر ایجاد این تغییر و تحولات در این بخش هستیم ولی متاسفانه تاکنون هیچ تغییری در وضعیت پرورش دهندگان ایجاد نشده است./


کد خبر: A-890624-08


تبلیغات پیامکی