تبلیغات

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

خدمات وبلاگ نویسان جوان

تبلیغات پیامکی تبلیغات پیامکی مهندسی کشاورزی دانشگاه پیام نور واحد قشم - روستاییان روزه دار سیستان آب برای نوشیدن ندارند
مهندسی کشاورزی دانشگاه پیام نور واحد قشم
حفاظت از محیط زیست برای داشتن محیطی سالم
با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطب بده
دوشنبه 15 شهریور 1389

روستاییان روزه دار سیستان آب برای نوشیدن ندارند

دوشنبه 15 شهریور 1389

وزیر نیرو هیچ اقدامی نکرده است؛ شکایت به خدا می بریم

روستاییان روزه دار سیستان آب برای نوشیدن ندارند


تهران  - خبرگزاری کشاورزی ایران

گروه: مجلس

250 روستای منطقه زابل در حالی که با گرمای 48 درجه سانتیگراد و وزش بادهای گرم و طوفانی 120 روزه سیستان روزه می گیرند که آب برای نوشیدن ندارند.

نماینده زابل و زهک در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی ایانا گفت: 250 روستای منطقه زابل با کمبود جدی آب شرب رو به رو هستند و در حالی که دمای هوا در این منطقه به 48 تا 52 درجه می رسد و وزش بادهای 120 روزه سیستان درجه حرارت را به شدت بالا می برد، آبی برای نوشیدن ندارند.

احمدعلی کیخا افزود: هرچند وزیر نیرو به دعوت نمایندگان سیستانی به مناطق یادشده آمد و از نزدیک دچار نبود آب برای شرب 250 روستای منطقه را مشاهده کرد، اما هیچ اقدامی برای آبرسانی به روستاهای یادشده انجام نداده است.

 

شکایت به خدا می بریم

وی با اشاره به استیضاح وزیر نیرو در کمیسیون کشاورزی خاطرنشان کرد: اعضای کمیسیون کشاورزی تمامی فرصتهای لازم را برای وزیر نیرو به وجود آوردند تا نسبت به نارساییهای موجود اقدام کرده و برای آن دسته از مسلمانانی که آب خوردن حداقل حقوق طبیعی آنان است، اقدام لازم را انجام دهد. اما این وزیر که حتی گریه های مردم سیستان از بی آبی برای او بی اثر است، هیچ اقدام مثبتی در کارنامه خود ندارد.

نایب رییس کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: هرچند کمیسیون کشاورزی بر اساس درخواست وزیر مذکور تا نیمه مهرماه به وی فرصت داده است نسبت به جبران نارساییهای موجود اقدام کند، اما کمبود آب و استیصال مردم سیستان در شرایطی که روزه دار بوده و در گرمای بیش از اندازه زندگی می کنند، مساله ایست که نمی توان از کنار آن به سادگی گذشت.

کیخا ادامه داد: هرچند نمایندگان سیستان تذکرات کتبی و شفاهی خود را به وزیر نیرو ابلاغ کرده اند، اما از ظلم وی به خدا شکایت خواهند کرد./

 

خبرنگار: فاطمه مهردادیان


کد خبر: P-890615-03_R


تبلیغات پیامکی