تبلیغات

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

خدمات وبلاگ نویسان جوان

تبلیغات پیامکی تبلیغات پیامکی مهندسی کشاورزی دانشگاه پیام نور واحد قشم - اولین برداشت کلزا در کشور از مزارع شهرستان رودان آغاز شد
مهندسی کشاورزی دانشگاه پیام نور واحد قشم
حفاظت از محیط زیست برای داشتن محیطی سالم
با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطب بده
چهارشنبه 18 فروردین 1389

اولین برداشت کلزا در کشور از مزارع شهرستان رودان آغاز شد

چهارشنبه 18 فروردین 1389

    

عکس:میرزا علیرضا ذاکری

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودان گفت: برداشت دانه‌های روغنی کلزا در بخش رودخانه شهرستان رودان از نیمه دوم فروردین آغاز می‌شود که اولین برداشت بهاره این محصول در کشور است.

مجید اعمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در رودان اظهار كرد: سطح زیر کشت کلزا در شهرستان رودان 568 هکتار است و پیش بینی می‌شود در سال‌جاری بالغ بر 700 تن محصول از مزارع کلزا برداشت شود.

وی افزود: با توجه به بارندگی‌های اخیر و هم‌چنین افزایش سطح زیر کشت نسبت به سال گذشته 24 درصد افزایش تولید كلزا خواهیم داشت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودان تصریح كرد: شهرستان رودان از نظر سطح زیر کشت این محصول مقام اول را در استان داراست و رقم کاشت این محصول نیز در شهرستان رودان "هایولا 401" می‌باشد.

اعمی خاطر نشان كرد: تعداد کمباین‌های فعال در امر برداشت این محصول در حال حاضر 4 دستگاه و محصول برداشت شده به کارخانه‌های روغن کشی در شهرهای اصفهان و شیراز حمل می‌شود.

این مقام مسوول به حمایت‌های دولت از کلزاکاران در زمینه کاشت و برداشت این محصول اشاره کرد و افزود: تامین به موقع نهاده‌های کشاورزی از جمله تامین انواع کودهای شیمیایی و بذر، در اختیار قرار دادن 5 دستگاه ردیف کار کلزا جهت کاشت مکانیزه محصول و معرفی کشاورزان جهت دریافت تسهیلات سرمایه در گردش به منظور کاشت محصول از جمله اقدامات دولت در زمینه حمایت از کلزا کاران است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودان در پایان گفت: استفاده از کارشناس ناظر مقیم در منطقه، تامین به موقع کمباین جهت برداشت محصول و نظارت بر امر برداشت مکانیزه و هم‌چنین دایر كردن مرکز خرید جهت خرید محصول برداشت شده از دیگر اقدامات دولت در زمینه حمایت از فعالان این بخش است.

              

عکس: میرزا علیرضا ذاکری


تبلیغات پیامکی