تبلیغات

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

خدمات وبلاگ نویسان جوان

تبلیغات پیامکی تبلیغات پیامکی مهندسی کشاورزی دانشگاه پیام نور واحد قشم - هیئت وزیران بنا به پیشنهاد مشترك وزارت جهاد كشاورزی، وزارت مسكن و سازمان ثبت اسناد و املاك كشور و تأیید سازمان مدیریت و به استناد بند « هـ» تبصره (18) قانون بودجه سال 1385، آیین‌نامه اجرایی صدور اسناد مالكیت اراضی كشاورزی را تصویب نمود.
مهندسی کشاورزی دانشگاه پیام نور واحد قشم
حفاظت از محیط زیست برای داشتن محیطی سالم
با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطب بده
دوشنبه 26 بهمن 1388

هیئت وزیران بنا به پیشنهاد مشترك وزارت جهاد كشاورزی، وزارت مسكن و سازمان ثبت اسناد و املاك كشور و تأیید سازمان مدیریت و به استناد بند « هـ» تبصره (18) قانون بودجه سال 1385، آیین‌نامه اجرایی صدور اسناد مالكیت اراضی كشاورزی را تصویب نمود.

دوشنبه 26 بهمن 1388

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اراضی كشاورزی موضوع این آیین‌نامه شامل اراضی واقع در خارج از محدوده قانونی شهرها و شهركها، تعریف شده در ماده‌ (2) قانون زمین شهری و در روستاها نیز خارج از بافت مسكونی روستاها طبق طرح هادی روستاها مورد عمل ماده (133) قانون برنامه چهارم توسعه می‌باشد كه مورد بهره برداری كشاورزی بوده و یا به حالت آیش است.
تشـخیص اراضی مشـمول ماده (1) به عهده مدیریت جهاد كشاورزی شهرستان است.
مدیریت جهادكشاورزی شهرستانها مزایای استفاده از این آیین‌نامه و نحوه تسلیم تقاضا را رأساًَ یا از طریق شورای اسلامی روستاها با انتشار آگهی الصاقی در محل به اطلاع عموم می‌رساند.
سازمان ثبت اسناد و املاك كشور نسبت به تهیه فرم تقاضای مخصوص این آیین‌نامه اقدام می‌نماید و فرمهای مذكور را در اختیار وزارت جهادكشاورزی قرار می‌دهد.
مدیـریت جهاد كـشاورزی شهـرستان ضـمن بررسی تقاضاهای واصل‌شده، گواهی لازم مبنی بر سند مالكیت اراضی موضوع این آیین‌نامه و بلامانع بودن از لحاظ مقررات اراضی دولت و منابع ملی و اصلاحات اراضی و عدم تداخل با مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست و سایر مقررات مرتبط صادر و به اداره‌های ثبت محل ارسال می‌كند.
به گزارش فارس، اداره‌های ثبت اسناد و املاك محل پس از دریافت گواهی موضوع ماده (4) این آیین‌نامه اقدامهای زیر را انجام می‌دهند.
-اداره‌های ثبت محل نسبت به اعزام نماینده و نقشه‌بردار برای بررسی وضع محل و ترسیم و تطبیق نقشه اقدام كرده و جهت بررسی و تأیید و عدم مغایرت با قوانین و مقررات به اداره‌های جهادكشاورزی شهرستان ارسال می‌كنند.
-در صورت بروز اختلاف در مساحت و حدود و سایر موارد، نمایندگان سازمان ثبت و جهادكشاورزی و دادگستری محل منطقه مربوط را معاینه و بررسی و رفع نقص و اختلاف می‌نمایند.
-چنانچه اراضی مذكور فاقد سابقه ثبت باشند پس از احراز تصرف مالكانه متقاضی، اظهارنامه به نام وی تنظیم می‌شود و عملیات ثبتی تا صدور سند مالكیت ادامه می‌یابد.
-چنانچه مورد تقاضا در جریان ثبت باشد، پس از معاینه محل و تطبیق سوابق ثبتی با مالكیت متقاضی در صورت ختم عملیات ثبتی نسبت به صدور سند مالكیت طبق مفاد این آیین نامه اقدام می‌شود.
بنابراین گزارش، قیمت تمام شده صدور اسناد مندرج در این آیین‌نامه شامل حق‌الزحمه نماینده و نقشه بردار، كاركنان تنظیم اظهارنامه صدور مالكیت و حقوق دولتی می‌باشد كه با پیشنهاد سازمان ثبت اسناد و املاك كشور و تأیید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی كشور حداكثر تا یك ماه پس از تصویب آیین‌نامه تعیین می‌شود.
اداره‌های ثبت اسناد و املاك محل در هنگام تنظیم اظهارنامه یا ثبت در دفتر املاك، سی درصد (30%) قیمت تمام شده صدور سند مالكیت (به شرح ماده 6) را از مالك دریافت نموده و پس از واریز حق ثبت املاك به حساب درآمد عمومی ردیف 140101 قانون بودجه سال 1385 كل كشور مابقی را به حساب مخصوصی كه به همین منظور افتتاح می‌شود، واریز می‌نمایند و در پایان هر ماه با امضای مدیركل ثبت اسناد و املاك استان و ذیحساب به عاملان مؤثر، بابت هزینه‌های متعلقه موضوع ماده (6) پرداخت می‌شود.تبلیغات پیامکی