تبلیغات

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

خدمات وبلاگ نویسان جوان

تبلیغات پیامکی تبلیغات پیامکی مهندسی کشاورزی دانشگاه پیام نور واحد قشم - اتحادیه های ملی کشاورزی و روستایی: قانون بهره وری کشاورزی رونق را به بخش کشاورزی باز می گردادند
مهندسی کشاورزی دانشگاه پیام نور واحد قشم
حفاظت از محیط زیست برای داشتن محیطی سالم
با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطب بده
پنجشنبه 25 شهریور 1389

اتحادیه های ملی کشاورزی و روستایی: قانون بهره وری کشاورزی رونق را به بخش کشاورزی باز می گردادند

پنجشنبه 25 شهریور 1389

تهران  - خبرگزاری کشاورزی ایران

گروه: تشکلهای غیردولتی

اتحادیه های ملی کشاورزی و روستایی ایران طی بیانیه ای از قانون بهره وری کشاورزی که منجر به صدور نامه ممنوعیت واردات کالاهای کشاورزی توسط وزیر جهاد کشاورزی شده است، حمایت کرد.

به گزارش ایانا، در بیانیه ای اتحادیه های ملی کشاورزی و روستایی ایران که به ایانا ارسال شده، آمده است: بخش کشاورزی تامین کننده غذای بیش از 70 میلیون جمعیت کشور، حامی صنایع تبدیلی وابسته و تنها بخش حساسی است که هر گونه کاستی در آن با عکس  العمل شدید جامعه رو به رو خواهد بود. این مهم در بیان شیوای امام راحل با عبارت "کشاورزی محور استقلال است" تبلور یافت و همواره تاکید بر حمایت مسئوولان از این بخش را در جهت حفظ استقلال کشور داشتند.

در این بیانیه آمده است: به رغم مهم دانستن این بخش حمایت آنچنان که انتظار می رفت انجام نپذیرفت و گرایش به واردات محصولاتی شد که در کشور بی نیاز از واردات آن بودیم، در نتیجه بازتاب آن، تخلیه روستاها، تضعیف شرکتهای تعاونی کشاورزی و روستایی، ایجاد حاشیه نشینی شهرها، خروج بی رویه ارز از کشور، ضرر و زیان و ورشکستگی صنایع تبدیلی مرتبط و به خطر افتادن منابع ملی را به همراه داشت و این وقایع تنها موجب پر رونق شدن فروشگاههای محصولات کشاورزی با محصولات رنگارنگ وارداتی از گلابی چینی و پرتقال مصری گرفته تا سیر چینی و سرازیر شدن سود به جیب دلالان و واردکنندگان منفعت طلبی که جز منافع خود به چیز دیگری نمی اندیشند شد. آه و رنج تولید کننده دلشکسته داخلی نیز راه به جایی نبرد از آن جمله واردات بی رویه شکر و وضعیت اسفبار کارخانه های قند مصداق بارز آن است.

در این بیانیه تاکید شده است: با تصویب قانون افزایش بهره وری کشاورزی و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی و ابلاغ آن توسط ریاست جمهوری و ممانعت از ورود محصولات رنگ به رنگ کشاورزی توسط وزارت جهاد کشاورزی، بارقه امید به دل کشاورزان زحمتکش این مرز و بوم برگشته و امید آن می رود که با اجرای این قانون ضمن رونق گرفتن تولید و بی نیازی از واردات در مصرف بهینه نهاده ها و همچنین جریان سرمایه به بخش کشاورزی نیز گامهای موثر و سودمندی برداشته شود.

این بیانیه افزود: لذا ضمن حمایت همه جانبه تعاونیهای کشاورزی و روستایی و اعضاء آنان از قانون بهره وری کشاورزی اعلام و از مجلس شورای اسلامی و ارگانها انتظار می رود، با حمایت از این بخش بستر پیشرفت کشاورزی کشور را فراهم کنند.

اتحادیه های تعاونی کشاورزی پنبه کاران پارس، شرکتهای تعاونی کشاورزای دامداران، شرکتهای تعاونی تولید روستایی، تعاونیهای مرغداران گوشتی، اتحادیه سراسری زنبورداران ایران، اتحادیه مرغداران میهن، اتحادیه تعاونیهای کشاورزی گل و گیاه، اتحادیه مرکزی تعاونیهای روستایی و کشاورزی ایران از جمله اتحادیه هایی هستند که بر حمایت از این قانون تاکید کردند./


کد خبر: N-890623-03

تعداد دفعات مشاهده این خبر: 67 بار

 


تبلیغات پیامکی